banner65

Bağcılar’da 20 bin aşure dağıtıldı

Hicri takvime göre Muharrem ayının 10’uncu günü olan “Aşure Günü”nde Bağcılar’da ilçe sakinlerine 20 bin kap aşure dağıtıldı.

 Bağcılar’da 20 bin aşure dağıtıldı
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Muharrem ayının 10’uncu gününde Bağcılar Meydanı’nda bir araya geldiği ilçe sakinlerine aşure ikramında bulundu.

Bağcılar Times Haber Merkezi

Bağcılar Belediyesi Aşure Günü’nde belirli noktalarda ilçe sakinlerine toplam 20 bin kap aşure ikram etti. “Aşure Günü” münasebetiyle konuşma yapan Başkan Lokman Çağırıcı; Aşurenin, Hazreti Nuh Aleyhisselam’ın gemisinin karaya oturduğunda gemide bulunan malzemelerden yapılan bir tatlı olduğunu ifade etti. Aşure Günü’nün bu yönüyle sevinç günü olduğunu kaydeden Çağırıcı, “Muharrem ayının 10’uncu günü olan Aşure Günü’nün bizim için bir başka önemi de Kerbela olayıdır. Hazreti Hüseyin’in şehit edildiği bu olay da aşure gününü gönül yakıcı, vicdan sızlatıcı ıstırap günümüz haline dönüştürmüştür.
Çağırıcı, Aşure Günü’nde komşuluk ve dayanışma duygusunun güçlendiğinin de altını çizerek, “Bu gün ortak paydada buluşma günüdür.” diye konuştu. Alevi Dedesi Süleyman Güngör’ün duasının ardından Başkan Çağırıcı, ilçe sakinlerine aşure ikram etti.

Anlamlı Bir Günde Biraraya Gelmekten Dolayı Mutluyuz
Başkan Çağırıcı’nın aşure ikramında bulunduğu ilçe sakinlerinden Satı Oflaz ve Hediye Mirciloğlu adlı ev kadınları çok mutlu olduklarını belirterek, “Böyle çok anlamlı bir günde bir araya geldik, çok mutlu olduk.” diye konuştular. Adem Akboğa, Selim Özer ve Habib Belli adlı öğrenciler de, “Muharrem ayında böyle bir etkinlikte buluştuğumuz için çok mutluyuz. Biz gençlere yönelik çalışmalarından dolayı da Başkanımız Lokman Çağırıcı’ya ayrıca teşekkür ediyoruz. Bağcılar onun yönetiminde çok gelişti. Başarılarının devamını diliyoruz.” diye duygularını dile getirdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11