banner56

Bağcılar’da 19 Mayıs Ve Çevre Şöleni Coşkusu

Bağcılarlılar 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile beraber 18. Geleneksel Çevre Etkinlikleri’nin final programının coşkusunu da yaşadılar.

Bağcılar’da 19 Mayıs Ve Çevre Şöleni Coşkusu
Bağcılar Meydanı’ndaki programın ilerleyen dakikalarında sahne alan ünlü şarkıcı Ferhat Göçer şarkılarıyla programa renk kattı.

Bağcılar Times Haber Merkezi
 
Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği 18.Geleneksel Çevre Etkinlikleri’nin son gününde Çevre Şöleni ve Ödül Töreni coşkusu yaşandı. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı da kutlayan ilçe sakinleri programın ilerleyen saatlerinde sahne alan Ferhat Göçer’in şarkılarına eşlik ettiler.
12 Mayıs’ta başlayan Bağcılar Belediyesi 18.Geleneksel Çevre Etkinlikleri kapsamında sergi açılışı yapıldı, tiyatro gösterisi sunuldu ve çevre yürüyüşü düzenlendi. Uçurtma Şenliği’nin de gerçekleştirildiği etkinliklerde ayrıca ilçe sakinlerine 40 bin fesleğen dağıtıldı. Uçurtma Şenliği’nde dereceye girenlere ödülleri verildi.
BAĞCILAR MEYDANI’NDA İKİ COŞKU BİRDEN YAŞANDI

Bağcılar Meydanı’nda 19 Mayıs’ta iki coşku birden yaşandı. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı heyecanının yandığı ilçede Bağcılar Belediyesi’nce düzenlenen Çevre Şöleni ile Ödül Töreni heyecanı yaşandı.
Programda bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Erdal Çakır, 22 yıl önce asfalt yolu olmayan ilçenin artık yaşanabilir bir ilçe haline geldiğini anlattı.  Halkın yönetime demokratik katılımının önemine dikkat çeken Çakır, “Bağcılar, 1992’den bu yana halk meclisi, kent konseyi, kadın meclisi ve çevre şurasıyla bugüne kadar geldi. Herkes ilçenin idaresinde söz sahibi oldu. Çevre Şurası da ilçemizi daha yaşanabilir hale getirebilmek amacıyla çalışmalar yaptı.” dedi.
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise 18 yıl önce ‘hepimiz çevreciyiz’ diyerek Çevre Şöleni’ni hizmete sunduklarını kaydetti. Bu yıl da yeni hizmete sundukları Hasan Nail Canat Bilgi Evi ve Kültür Merkezi’nde 18.Çevre Şurası’nı gerçekleştirdiklerini hatırlatan Çağırıcı, “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın İdris Güllüce’nin katılımıyla Katı Atık Geri Dönüşüm Tesisi’ni hizmete sunduk.” dedi. Çevre Şuraları’nın önemine dikkat çeken Çağırıcı, Bağcılarlı öğrencilerin sunumlarında çevre ile ilgili önemli konulara dikkat çektiklerini anlattı. Bağcılar’da geçmişte yapılan yanlış yapılaşma sonrası bağ ve bahçelerin kaybolduğunu belirten Çağırıcı, ilçeyi adına yakışır daha yeşil çevreye ve Nostalji Bahçeleri’ne kavuşturduklarını ifade etti. Bağcılar’ın 22 mahallesine de Nostalji Bahçeleri inşa edeceklerini belirten Çağırıcı, Çevre Haftası kapsamında mevsimlik çiçek, lale ve sümbül ektiklerini söyledi. İlçeye sosyal yaşam alanları ile park ve bahçeleri kazandırdıklarını da anlatan Çağırıcı, Mahmutbey’de de 200 dönümlük alana Bölge Parkı inşa edecekleri müjdesini verdi.
AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk de konuşmasında 96. yılını kutladıkları 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda bir hafta süren çevre etkinliklerinin finalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Öztürk, “İlçemizde çevre bilincinin yaşatılmasında 18 yıldır süren çevre etkinliklerinin büyük önemi oldu.” dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz da konuşmasında gerçekleştirdikleri faaliyetlerin tek amacının çevre bilincinin gelişmesi olduğunu kaydetti.
“ÖDÜLLER SAHİPLERİNE VERİLDİ”

Programın en hareketli anlarında da Engelliler Sarayı Korosu’nun konseri ve öğrencilerin halk oyunları gösterileri alkışlanırken, Bilgi Evleri öğrencilerinin geri dönüşüm defilesi de ilgi gördü. Programda yine şiirler okundu, mini tiyatro oyunu sergilendi. Çevre konulu oyunların da sunulduğu programda okullar arasında yapılan, ambalaj atığı toplama, bilgi, resim, kompozisyon ve şiir gibi 15 ayrı yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi.
FERHAT GÖÇER MEYDANI ŞENLENDİRDİ

Bağcılar Meydanı’ndaki programda sahneye çıkan ünlü şarkıcı Ferhat Göçer de, seslendirdiği şarkılarla Meydanı şenlendirdi. Özellikle genç hayranlarının kendisine eşlik etmesiyle konserini sürdüren Göçer, “Bağcılarlılarla bir araya gelmekten dolayı büyük mutluluk duydum” şeklinde konuştu.
 
Kaynak;İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)
 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2015, 14:13

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11