banner65

2011'de Erdoğan'dan Veto Yedi, Bugün AK Parti'den Aday Oldu

AK Parti'nin Maltepe adayı Edibe Sözen, 2007'de AK Parti'den İstanbul Milletvekili seçilirken, 2011 seçimlerinde Erdoğan'dan veto yemişti.

 2011'de Erdoğan'dan Veto Yedi, Bugün AK Parti'den Aday Oldu
 Başbakan Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki hafta sonu programını seçim mesaisine ayırdı. Kurmaylarıyla birlikte 100'e yakın ilçe belediye başkan adayını tek tek gözden geçiren Erdoğan, listeye son halini verdi. AK Parti'nin Maltepe Belediye Başkan adayı Prof. Edibe Sözen oldu.

2011'de Erdoğandan Veto Yedi

Edibe Sözen, 2006 yılında akademik kariyerine ara vererek AK Parti'ye katılmış ve ardından da Medya ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmişti. 2007 yılında yapılan genel seçimlerde AK Parti'den İstanbul Milletvekili seçilen Sözen, 2011 seçimlerinde ise aday gösterilmemişti. Prof. Sözen, geçtiğimiz yıl yapılan AK Parti kongresinde MKYK üyeliğine seçilmişti.

Twiter Hesabından Açıklamıştı

30 Mart yerel seçimlerinde aday adayı olduğunu Twitter hesabından açıklayan Sözen "İstanbul Maltepe ilçesi belediyesi başkanlığı aday adaylığı başvurumu yapmış bulunmaktayım. Diğer aday adaylarına da başarılar diliyorum" ifadelerine yer vermişti.

Edibe Sözen Kimdir?

1 Ocak 1961'de Sivas'ta doğdu. Baba adı Doğan, anne adı Nevzade'dir. Öğretim Üyesi; Marmara Üniversitesi İİBF Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde, Post doktorasını ABD Wisconsin Üniversitesi'nde gerçekleştirdi. Wisconsin Üniversitesi'ne misafir öğretim üyesi olarak davet edildi. 1994'te uygulamalı sosyoloji doçenti, 2000'de iletişim profesörü oldu. Almanya, Avusturya ve Hollanda'da çalışmalar yaptı. Utah Üniversitesi'ne davet edildi. Almanya, Ludwigshafen'de Bilim Araştırma Ödülüne layık görüldü. Utah, Arizona, Chicago ve Köln Üniversitelerinde çalışmalar gerçekleştirdi. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Dekan Yardımcılığı görevini yürüttü. AA Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Kent çalışmaları, yerel yönetimler ve siyasal iletişim konularında danışmanlık yaptı. Basın İlan Kurumu Tarafsızlık Grubu ve ILAD Üyesidir. Yurtiçi ve dışında 50'nin üzerinde makale ve tebliğin yanı sıra 3'ü ortak, 4'ü telif toplam 7 eseri yayınlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11