banner56

Bağcılar’da İbadethaneler Ramazan Ayı Öncesi Temizlendi

Ramazan ayı öncesi Bağcılar Belediyesi tarafından ilçede bulunan 100 cami ve mescit baştan aşağı temizlenerek Ramazan ayı için hazır hale getirildi. Temizlikleri tamamlanan ve haşerelere karşı ilaçlanan ibadethanelerin her bir köşesine gül suyu sıkıldı.

Bağcılar’da İbadethaneler Ramazan Ayı Öncesi Temizlendi
 Bağcılar Belediyesi, ilçe sakinlerinin Ramazan-ı Şerif ayının manevi atmosferini daha huzurlu yaşayabilmesi ve ibadetlerini huşu içerisinde yerine getirebilmesi için ibadethanelerde temizlik seferberliği başlattı.

Bu kapsamda Çevre Koruma Müdürlüğü’ne bağlı 10’ar kişilik iki ekip tarafından İlçedeki cami ve mescitten oluşan toplam 100 ibadethane temizlendi. İşçiler ilk başta ibadethanelerin içinde kuru temizlik yaparak işe başlıyor. Halılar tek tek yıkanırken fayans ve mermerler de siliniyor. Çalışmalar sırasında kütüphane ve ayakkabılıklar da detaylıca temizleniyor. Mihrap, minber, balkon ve avizeler de büyük bir özenle temizleniyor.

Mübarek Ramazan ayını temiz bir şekilde karşılıyoruz

Ekipler, haşerelere karşı da bütün önlemlerini alıyor. Önce cami çevresi ve içerisi ardından da şadırvan, abdesthane, kapı, pencere, ayakkabılıklar, mihrap, minber ve vaaz kürsüsüne ilaç sıkılarak haşereler yok ediliyor. Baştan aşağı pırıl pırıl bir hale getirilen caminin her bir tarafına gül suyu sıkılarak görev tamamlanıyor.

Temizlik imanın yarısıdır diyerek sözlerine başlayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, çalışmalarla ilgili olarak şunları söyledi: “Mübarek Ramazan ayını temiz bir şekilde karşılıyoruz. Bu ayda insanlar camilere daha yoğun gidiyorlar. Bu yüzden hemşehrilerimizin ibadetlerini gönül rahatlığı içerisinde yerine getirmeleri için ibadethanelerimizin temizliğini yapıyoruz. Yıl içinde rutin olarak temizliklerini yapıyoruz ama bu ayda biraz daha önem gösteriyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 11:38

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11