Serdar Tuncer:Babamızın Duasını Alalım

TV Programcısı Serdar Tuncer, Bağcılar’da bir araya geldiği ilçe sakinlerine unutulmaz bir şiir gecesi yaşattı. Programına “Adı Güzel Kendi Güzel Muhammed (s.a.v) “ Naat-ı Şerif’ini seslendirerek başlayan Tuncer, “Bağcılar bizi biz de Bağcılar’ı severiz.” diye konuşunca izleyiciler arasından alkış koptu.

Serdar Tuncer:Babamızın Duasını Alalım
 Bağcılar Belediyesi Ramazan Etkinlik Alanı, şiir, Kur’an, dua, sohbet programlarıyla ziyaretçi akınına uğruyor. Bağcılar Meydanı’ndaki Etkinlik Alanı’nda düzenlenen Şiir Dinletisi Programı’na konuk olan TV Programcısı Serdar Tuncer söyleşi ile süslediği programını okuduğu Naat-ı Şerif ve şiirlerle renklendirdi.

Bağcılar Times Haber Merkezi

Programı izlemek için Bağcılar Meydanı’nı dolduran ilçe sakinlerine, “Adı Güzel Kendi Güzel Muhammed (s.a.v) ” Naat-ı Şerif’ini okuyarak ‘merhaba’ diyen Tuncer, ardından “Ya Resulullah (s.a.v)” adlı İlahi’nin güftesini okudu.

“BABAMIZIN DUASINI ALALIM”

Radyo Viva’dan Hopdedik Ayhan’ın sunduğu programda hayranlarıyla sohbet eden Tuncer, duygularını şöyle ifade etti: “Bağcılar’da bu coşku, ilgi ve sevgiyi görünce, içimden ‘Bağcılar bizi biz de Bağcılar’ı severiz’ diye geçiriyorum. Ramazan ayı günahların affedildiği, şeytanların bağlandığı cennetin kapılarının açıldığı mübarek aydır. Babamıza ve annemize hizmette hürmet edelim. Peygamber Efendimiz(s.a.v), ‘babanın evladına duası, peygamberin ümmetine yaptığı dua gibidir’ diye buyurmuştur. Babalar şefkatlidir, merhametlidir. Evlatlarını çok severler. Babamızın duasını almayı ihmal etmeyelim.”

Naat-ı Şerif’in inananlar için önemine ve etkisine de dikkat çeken Tuncer, ‘Peygamber Efendimiz’in (s.a.v), huzurundaymışım gibi dinlemesini çok iyi bilirim.” dedi.  Günahlardan arınmanın ve tövbe etmenin de müminler için büyük bir öneme sahip olduğunu ifade eden Tuncer, “Allah’ın (c.c) Elçisi Peygamberimiz, ‘kul tövbe edince Allah ne kadar sevinir, biliyor musunuz?’ diye buyurmuştur. Allah(c.c.), tövbe kapısını hep açık tutmaktadır.” diye konuştu. 

“GÖNÜLLERE HİTAP EDEN ŞİİRLERDEN BİR DEMET SUNDU”

Yıllardır gönüllere hitap şiirlerden bir demet sunan Tuncer, programın ilerleyen dakikalarında Kanuni Sultan Süleyman’ın, Abdülhakim Arvasi’nin, Necip Fazıl Kısakürek’in, Arif Nihat Asya ve Mehmet Akif Ersoy’un unutulmaz eserlerini seslendirdi. Müzik dinletisi eşliğinde programını devam ettiren Tuncer, sohbetinde Kısakürek’in, Abdülhakim Arvasi ile tanıştıktan sonra dilden dile yayılan gönüllere hitap eden şiirler kaleme aldığını da sözlerine ekledi. 

Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2015, 11:13

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17