banner56

“Hakemleri Allaha Havale Ediyorum”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yabancı futbolcu oynatılması sayısının arttırılması kararını eleştirerek, “Bir yıl önce transfer politikalarımıza ve kontratlarımıza göre hareket ettik. Ancak 6 ay sonra ne değişti? Bu sorgulanabilir. Herhalde bunun hesabı yapılmıştır. Çünkü Beşiktaş mağdur edildi. Çıban başı olmama adına susmayı tercih ediyoruz.” şeklinde konuştu.

“Hakemleri Allaha Havale Ediyorum”
Ahmet Nur Çebi, hakemleri eleştirerek, “Hakemleri Allah’a havale ediyorum.” dedi.

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen Spor Söyleşisi Programı’nda konuşan Ahmet Nur Çebi, gündeme yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı yabancı futbolcu kontenjanının arttırılması kararını eleştiren Çebi hakemleri de eleştirdi.

Gençlik Merkezi’nde düzenlenen programda konuşan Ahmet Nur Çebi, Türkiye Futbol Federasyonu’nun yabancı yasağı ile ilgili aldığı son kararı eleştirdi. TFF’nin Türk futbolunu yönettiğini ifade eden Çebi, şöyle konuştu: ”Orada değerli yöneticiler ve hocalar görev yapıyor. Böyle bir kararı alırken tartışmış olduklarını düşünüyorum. Umut ediyorum sonuçlarını da hesaplamışlardır.”

Beşiktaş olarak, bir yıl önceki kurala göre kendilerini hazırladıklarını ifade eden Çebi, transfer politikalarını buna göre ayarladıklarını anlattı. Ancak 6 ay sonra niçin bu değişikliğe gidildiğinin sorulması gerektiğini de anlatan Çebi, “Beşiktaş mağdur edilmiştir. Çıban başı olmama adına susmayı her zaman tercih ediyoruz.” dedi. Bu tür kararların ani olarak uygulamaya geçirilmesinin sakıncalı olacağını da vurgulayan Çebi, şunları söyledi:

“Eğer karar alınacaksa o zaman daha evvel alınan karaların her zaman değişeceğini düşünmek zorunda kalacağız. Böyle olunca da kulüplerimizi düşünerek idare edemeyiz. Bu geçiş en azından kademeli olabilirdi. Bu kararın hemen uygulamaya konulmasını doğru bulmuyorum. Mayıs ayından sonra Ocak ayında futbolcuların tamamı yabancı olabilir kararı mı alınacak? Bu kararın Beşiktaş’a zarar verdiğini düşünüyorum. Kademeli olması, hazmedilebilmesi ve zaman içinde uygulanması gerektiğini düşünüyorum.”

Galatasaray ile oynanan derbi karşılaşmasına da değinen Ahmet Nur Çebi, statlarının inşaat halinde olduğunu hatırlatarak, dışarıda maç yaptıklarını söyledi. Bunun kulüp için bir handikap oluşturduğunu belirten Ahmet Nur Çebi, maçın oynandığı olimpiyat stadının zemininin yağıştan dolayı çok hırpalandığını belirterek, “Hoş olmayan zeminde oynadık. Bunun dezavantajlarını görüyoruz. Taraftarlarımız stadın uzak olması sebebiyle gelemiyor ve bize destek veremiyor. Onların destek verememesi bizi eksik bırakıyor. İnşallah önümüzdeki seneler kendi stadımızda oynayacağız.” dedi.

Galatasaray maçında Veli’nin gördüğü kırmızı karta da değinen Ahmet Nur Çebi, kulübün çok defa mağdur edildiğini belirterek, “Onun kırmızı kartla atılması oyunun kaderini olumsuz etkiledi. Ancak Veli defalarca hareketlere maruz kaldı. Ama buna sebebiyet veren rakip oyuncular oyundan atılmadı.” Ahmet Nur Çebi, Veli’nin centilmen bir futbolcu olarak tanındığını da vurguladı.

“ATİBA HAKSIZ ATILDI”


Atiba’nın da önceki hafta çizgi ihlali yüzünden gördüğü karta da değinen Ahmet Nur Çebi, “Kırmızı kartlar takıma zarar veriyor. Ancak, penaltı atılırken o çizgide başka ayaklar da vardı. O kırmızı kart gördü.Bunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum.” diye konuştu.
Ara transferin 6 Ocak’ta başladığını da anlatan Ahmet Nur Çebi, hiçbir futbolcu ile yolları ayırmayı düşünmediklerini belirterek, orta saha, stoper ve defansın sağ tarafı için futbolcu ihtiyacı olduğunu da belirterek, “İnşallah bu ayı ihtiyaçlarımıza uygun şekilde geçiririz.” dedi.

“HAKEMLERİ ALLAH’A HAVALE EDİYORUM”

Moderatörlüğünü Bahadır Çokişler’in yaptığı program sırasında Demba Ba ile hazırlanan ve Müslüm Gürses’in, “Hangimiz Düşmedik Kara Sevdaya” adlı şarkısının seslendirildiği klip alkış topladı. Ahmet Nur Çebi, bu konuda da, “Demba Ba samimi ve içten bir insan. Arkadaşlarıyla çabuk kaynaşıyor. İlk defa böyle bir yabancı oyuncu gördüm. Kalbi temiz, gönlü çok açık. İnsana saygısı en üst safhada. Bizimle olması bize onur ve keyif veriyor.” şeklinde konuştu. Ahmet Nur Çebi, hakemlerle ilgili bir soru yöneltilince de “Hakemlerle ilgili söyleyecek bir şey kalmadı. Onları Allah’a havale ediyorum.” diye konuşması dikkat çekti.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın açılış konuşmasını yaptığı program öncesi bir de fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi. Sergi açılışında Başkan Çağırıcı, Çebi’ye sporla ilgili yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
 
Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2015, 10:01

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17