banner65

Engellilere Özel Sevgililer Günü

Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde farklı bir programa ev sahipliği yaptı. Engelliler ile engelli yakını çiftler Hanımeli Fasıl Grubu’nun seslendirdiği aşk şarkıları eşliğinde kendileri için hazırlanan pastayı kestiler ve birbirlerine gül verdiler.

Engellilere Özel Sevgililer Günü
Engelillere yönelik önemli projelerin hizmete sunulduğu Bağcılar’da 14 Şubat Sevgililer Günü’nde duygu dolu bir program düzenlendi. Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva’nın da katıldığı programda engellilerle engelli yakını çiftler, aşk şarkıları eşliğinde kendileri için hazırlanan pastayı kestiler ve birbirlerine gül verdiler.

Bağcılar Times Haber Merkezi


Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, dünyada kimseye sevgisizler gününün armağan edilmediğini belirterek, güzellikleri yaşamak için sevginin gerektiğini ifade etti. “Engelli kardeşlerim Bağcılar’da sizin için sunulan imkanlardan faydalanın.” diyen Ayva, sevmenin insanlar için büyük bir şans olduğunu kaydetti.

“AŞKI SEVGİYE DÖNÜŞTÜRELİM”

Ayva, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sevgi dediğiniz sevgiliyi incitmemektir, ona toz kondurmamaktır. Aşkı sevgiye döndürenleri tebrik ediyorum’’. Başkan Ayva, konuşmasının ardından kendi yazdığı, “Şimdi Uzaklardayım” adlı şiirini okudu.

HANIMELİ FASIL GRUBU PROGRAMA RENK KATTI

Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Sami Kılıç da, ailede herkesin birbirini sevmesi gerektiğini belirterek, “Bizler Engelliler Sarayı’nda bir aile olarak toplandık. Birbirimize her zaman iyiliği anlatmalıyız.” diye konuştu.
Engelli ve engelli yakınları Hanımeli Fasıl Grubu’nun seslendirdiği ‘aşk şarkılarıyla ikram edilen yemeklerini yerken, birbirlerine gül verdiler.

İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)
 
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2015, 12:22

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17