banner65

Çocuklara Oyunlarla Hayal Kurma Öğretildi

Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’nde Özbekistan, Moğolistan ve Kazakistanlı 80 öğrenciye analitik düşünme, parçadan bütüne ulaşma, strateji geliştirme yeteneği artırma ve zihin koordinasyonu içerikli dersler verildi. Rubik’s Race, abalone, kakuzu, mangala, satranç gibi oyunlarla öğrencilere hayal gücünü doğru kullanması eğitimi verildi.

Çocuklara Oyunlarla Hayal Kurma Öğretildi
 Bağcılar Belediyesi ve Hoca Ahmet Yesevi Vakfı, sosyal sorumluluk projesi kapsamında farklı bir etkinliğe imza attı. Bu amaçla Moğolistan, Özbekistan ve Kazakistanlı 80 öğrenci 20 Temmuz-17 Ağustos tarihleri arasında Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’nde bir araya geldi. 10-16 yaşları arasında öğrencilere 5 öğretmen tarafından oyun dersleri verildi.

Çocuklar, dünyaca bilinen zekâ oyunu dışında bireyin analitik düşünmesini artıran abalone, bir parça kâğıt ile hayal gücünü kullanarak neler yapabileceklerini görmelerini sağlayan origami, uzamsal becerileri destekleyen görsel algı oyunu Rubik’s Race, Türk strateji oyunu mangala, mantık yürütme, sezgi ve gözleme becerilerini geliştirmeyi sağlayan kakuzu oyunuyla tanıştı.

“Az malzeme ile nasıl bir makine üretilir”

Ayrıca “Hayalimdeki Makine Etkinliği” ile de öğrencilerin gerçekte olmayan makineleri hayal güçlerini ve yaratıcı fikirlerini kullanarak üretmesi, var olan makineyi yeniden dizayn edip tasarlaması amaçlandı. Çocuklar ‘’Bu etkinlikte az malzemeler ile nasıl bir makine üretilir?’’ sorusuna cevap bulurken makine yapımında eksik olan ve bulunmayan bir parçayı eldeki malzemelerle üretmeyi de öğrendi.

Yaz tatillerini eğlenceli ve bir o kadar da yararlı eğitimle geçiren çocuklar, oyunlar sayesinde hayal gücünü doğru ve etkili kullanmayı, ufkunu genişletmeyi, iç motivasyonu artırmayı ve kendi sınırlarını aşmayı öğrendi.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2018, 09:44

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17