Bağcılar'da katı atıklar toplandı

Nüfus olarak İstanbul’un en büyük ilçesi olan Bağcılar’da, günün 24 saati 2800 cadde ve sokakta çevre temizliği yapılıyor.

Bağcılar'da katı atıklar toplandı
Her gün 2800 cadde ve sokakta çevre temizliğinin yapıldığı Bağcılar’da, geçtiğimiz yıl toplam 270 milyon 488 bin 520 kilogram katı atık toplandı.İlçede Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı 545 kişilik ekip günün 24 saati çevre temizliği yapıyor.


Çöpler, ilçenin 22 mahalledeki değişik noktalara konulmuş olan 3600 çöp konteynırında toplanıyor. İlçede toplanan çöpler arasındaki katı atıklar da geri dönüşümünün sağlanması amacıyla kurulan Katı Atık Toplama Tesisi’nde değerlendirilecek.

Tesiste ilçede toplanan plastik, kağıt gibi katı atıklar atık havuzuna boşaltılacak. Bantlar aracılığıyla taşınacak olan atıklar burada ayrıştırılacak. Ayrıştırılan atıklar ekonomiye katkı sağlamak amacıyla değerlendirilecek.

Çevre dostu belediyecilik örneği sergiliyoruz

“Çevre dostu belediyecilik” anlayışıyla hizmet sunduklarını belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, teknolojinin gelişmesiyle birlikte ihtiyaçların ve tüketimin değişiklik göstererek arttığını ifade etti.

Bu amaçla teknolojiden faydalandıklarını da ifade eden Çağırıcı, çöp toplama ekiplerinin de hizmete sundukları çevre dostu araçlarla çalıştıklarını anlattı.

En güzel temizliğin kirletmemek olduğunu ifade eden Çağırıcı, ilçedeki tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak çevre temizliği konusunda projeler hazırlayıp hizmete sunduklarını belirtti. Çağırıcı, şunları söyledi: “Ekiplerimiz, temizlik araçlarımız vasıtasıyla çöpleri alıyorlar. Yıkama ve dezenfekte işleminin ardından da konteynırın bakım ve onarımı yapılıyor. Boyanan konteynırlar yeniden hizmete sunuluyor. Çevre temizlik faaliyetlerimiz park, bahçe ve Bağcılarlı hemşehrilerimin yoğun olarak bulunduğu tesislerde aralıksız devam ediyor. Temizlik ve hijen konusunda çok dikkatli ve titiz davranıyoruz.”  
Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2015, 15:35

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17