banner65

Bağcılar’da Kasım ayı kültür sanat etkinlikleri başladı

Bağcılar’da Kasım ayındaki Kültür Sanat Etkinlikleri her yaştan ilçe sakinine dokunuyor. Bu ay da kültür sanat etkinliklerinde iş, sanat, müzik ve edebiyat alanında tanınmış isimler ilçe sakinleriyle buluşacak. Yine, Çocuk Sineması, çocuk ve yetişkin tiyatro oyunları, Çocuk Animasyonları da izleyicilerini bekliyor.

Bağcılar’da Kasım ayı kültür sanat etkinlikleri başladı
 Bağcılar Belediyesi’nin kültür sanat etkinliklerine ilgi her geçen gün artıyor. Etkinliklerde edebiyattan, sanata, yetişkin ve çocuk oyunlarına kadar birçok ilgi çekici ve zengin içerikli programlar yer alıyor.

Bu ayki etkinlikler de dopdolu programları içeriyor. Okur-Yazar Buluşmaları’nın bu ayki konuğu İlahiyatçı-Yazar Vehbi Vakkasoğlu olacak. Tarih Sohbetleri’ne katılacak olan Tarihçi-Yazar Yavuz Bahadıroğlu da Osmanlı Devleti ile ilgili ilginç konulara temas edecek. Müzik dinletileri ile Tasavvuf Müziği sanatçısı Ender Doğan ve Özgün Müzik sanatçısı Abdülbaki Kömür de dinleyicileri müziğe doyuracak. Bursa Sait Abat Kadınlar Derneği Başkanı Şermin Çakalıoğlu ise Girişimcilik Semineri’nde bilgi ve birikimini paylaşacak.  

“BAŞARILI ÖĞRENCİLER SUNUM YAPACAK”

Etkinliklerin içeriğinde önemli bir program da yer alıyor. Bağcılar’ın başarılı öğrencileri Geleneksel 15.Çocuk Şurası’nda ilçedeki eğitim, sosyal kültürel faaliyetler, çevre, insan,yardımlaşma, din gibi konularda hazırladıkları sunumu paylaşacak. Kariyer Buluşmaları’nın konuğu ise Kişisel Gelişim Uzmanı Dr.Şaban Kızıldağ olacak. Yazar Hüsamettin Kahraman ise Aileyi Ateşten Korumak adlı seminerde yer alacak.  Bu ayki Adanmış Ömürler’e katılacak olan Prof. Dr. Ali Özek bilgi ve birikimlerini paylaşacak.

“ÖĞRENCİLER LOKMAN AMCALARINI AĞIRLAYACAK”

Etkinliklerde ayrıca Gazeteci-Yazar Ayla Ağabegüm de Kadına Şiddete Hayır söyleşisinde davetlilerle bir araya gelecek. Bu ayki diğer bir Söyleşi Programı’nın konuğu olan Doç. Dr. Seçil Arıca “Sigarayı Bırakıyorum” konulu söyleşiye katılacak. Bağcılarlı öğrenciler bu ay da yine Söyleşi Programı’nda Lokman Amcalarını ağırlayacak. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Öğrenci Buluşmaları’nda Dündar Uçar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelecek.

“ETKİNLİKLER HER YAŞTAN İLÇE SAKİNİNE HİTAP EDİYOR”

Bağcılarlılar, Çocuk ve Yetişkin Sinemaları’nda dünyaca tanınmış film ve çizgi filmleri izleme keyfi yaşıyor. Etkinlikler kapsamında çocuklar eğlendirici, bilgilendirici tiyatro oyunlarını izleyecek. Oyunlar arasında şunlar yer alıyor: Ormanda Macera, Kuşlar Diyarı, Çalışkan Tubiş ile Tembel Tombiş, Keloğlan Hazine Peşinde, Gülücükler Prensi, Yalancı Maymun, Kaptan Amca ve Tayfası, Küskün Yazı ve Mevsimler. Yetişkinler için ise Yazıhane’de Şenlik Var ve Gök Sultan Abdülhamid Han oyunları perdesini açacak. Çocuklar için ayrıca macera, tarih ve komedi gibi değişik konulu tanınmış filmlerin gösterimi de sunulacak.

 “TANINMIŞ SPOR ADAMLARI BAĞCILAR’DA”

Etkinliklerin diğer dikkat çekici konu ve konukları arasında Kariyer Buluşmaları ile Spor Söyleşileri de yer alıyor.  Dalında kariyer yapmış tanınmış isimler bilgi ve tecrübelerini paylaşırken yine Yasin Dallı ile Spor Söyleşileri’ne katılan ünlü futbol adamları, yıldız futbolcular ve hakemler düşünce ve anılarını paylaşıyorlar. Ayrıca Prof. Dr. Kemal Sandıkçı’nın Şehit Savcı M. Selim Kiraz Bağcılar Kültür Merkezi’ndeki hadis dersleri devam edecek.


Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 09:04

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17