banner65

Anneler İşe Çocuklar Kreşe

Bağcılar’daki anneler işlerine giderken çocuklarını da huzurlu ve güvenli Çocuk Bakım Evi’ne (Kreş) emanet ediyor. Bağcılarlı annelerin çocuklarına hizmet vermeye başlayan Çocuk Bakım Evi’nde çocuklara değerler eğitimi, ailenin önemi, yeme-içme adabı, İngilizce ve müzik gibi dallarda eğitim veriliyor.

Anneler İşe Çocuklar Kreşe
Bağcılar’da her geçen yıl iş hayatına atılan katın sayısı artıyor. Bu kapsamda çalışan anneler için çocuklarının bakımı da büyük önem kazanıyor. Güneşli Mahallesi’nde bu ay hizmete sunulan Bağcılar Belediyesi Çocuk Bakım Evi (Kreş) bu ihtiyaca cevap verecek.

3-6 yaş aralığındaki çocuklara hizmet veren iki katlı Çocuk Bakım Evi’nde derslik, slayt gösterim salonu ve oyun bahçesi bulunuyor.  Bağcılar Belediyesi  dahil kamu ve özel iş yerlerinde çalışan annelerin çocuklarının faydalandığı kreşte değerler eğitimi, İngilizce, müzik, çocuklar arası iletişim, ailenin önemi, yeme-içme adabı gibi konularda eğitim verilecek. Toplam 60 çocuk kapasiteli olan kreşte 4 uzman öğretmen görev yapıyor. Çocukların hoşça vakit geçireceği oyun bahçesine sahip olan kreş, toplam 790 metrekarelik kullanıma alınana sahip. Bağcılar Belediyesi Çocuk Bakım Evi 08.00 ile 17.30 saatleri arasında hizmet veriyor.

“ÇOCUKLARIMIZ NEŞELİ ORTAMDA EĞİTİM ALACAK“

Bağcılar’da kadınların sosyal yaşama katılımını arttırmak amacıyla önemli projeleri hizmete sunmaya devam ettiklerini belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, bu örneklerden birisinin de Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi olduğunu ifade etti. Huzurlu bir ortamda kurslara katılan ve meslek sahibi olan kadınların, ailelerinin geçimine de katkı sağladıklarını vurgulayan Çağırıcı, “İlçemizde özel ve kamu sektöründe hizmet veren annelerimizin sayısı artıyor. Çalışan annelerin çocukları için bu ay başında hizmete sunduğumuz Çocuk Bakım Evimiz de önemli bir hizmeti yerine getirecek. Anneler iş yerlerinde çalışırlarken çocukları da huzurlu, güvenli bir ortamda eğitim alacak ve hoşça vakit geçirecek. İlçemize hayırlı olsun.” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2015, 12:41

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17